2019-05-17

2 powody, dla których właściciele małych i średnich firm nie cierpią zaciągania pożyczki w banku

Małe i średnie przedsiębiorstwa są rdzeniem europejskiej gospodarki. Stanowią ponad 99% przedsiębiorstw w UE, zatrudniają 2 na 3 pracowników i produkują 57 centów z każdego euro wartości dodanej. Jednocześnie zmagają się jednak z ograniczonym dostępem do kapitału obrotowego i wskazują to jako jedno z największych wyzwań, przed którymi stają codziennie przedsiębiorcy z sektora MSP.

Pożyczki biznesowe wraz z liniami kredytowymi są nadal jednym z najczęstszych źródeł finansowania działalności gospodarczej wśród MSP w UE. Wiele firm jest jednak odrzucanych przez tradycyjne banki lub oferta kredytowa nie spełnia oczekiwań właściciela firmy co do kwoty lub warunków kredytowania. Niemal 20% firm z MSP nie zdołało uzyskać pełnego kredytu bankowego, który planowały na 2018 r.

W generalnym ujęciu MSP wskazują na dwa najważniejsze obszary, w których tradycyjne instytucje finansowe zawodzą:

1. Bank tak naprawdę nie lubi firm działających krócej niż 3 lata

Bank może odrzucić wniosek o pożyczkę dla małych firm, ponieważ firma jest zbyt młoda w porównaniu do jej wymagań finansowych z powodu braku biznesowej wiarygodności kredytowej lub niskiej kredytowej wiarygodności osobistej właściciela firmy. Może być również wymagane zabezpieczenie, którego uzyskanie na tym etapie działalności jest prawie niemożliwe.

2. Czasochłonny proces udowodnienia zdolności kredytowej firmy

Proces składania i weryfikacji wniosków może trwać dłuższy czas, co w połączeniu z ilością dokumentów potrzebnych do potwierdzenia wiarygodności kredytowej wstrzyma plany rozwoju firm z MSP. Większość właścicieli małych firm potrzebuje szybkich pożyczek biznesowych, aby móc sfinansować projekty, które, jeśli uda się je wdrożyć, pozwolą firmie w krótkim czasie wyróżnić się wśród konkurencji.

Dla każdego właściciela firmy jasne jest, że trudności w finansowaniu pomysłów na wzrost biznesu na wczesnych etapach działalności mogą mieć wpływ na całe przedsięwzięcie. Kapitał na tym etapie jest bardzo ważny dla wszystkich przedsiębiorców, czy to w kontekście zatrudniania lub szkolenia personelu, kupowania materiałów, opracowania nowych produktów, czy po prostu w kontekście dostępu do kapitału obrotowego w mniej intensywnych okresach.

Pożyczki dla firm powinny być szybkie i sprawne, dlatego Ferratum Business stara się robić to, czego konwencjonalne banki nie są w stanie - poruszać się z prędkością Twojej firmy.

Jesteśmy pionierem w dziedzinie technologii finansowych i jesteśmy dumni z produktów, które zapewniają kluczowe korzyści, takie jak:

  • 5-minutowe wnioskowanie
  • Osobista obsługa
  • Szybki czas reakcji
  • Natychmiastowy dostęp do pieniędzy
  • Przejrzysty program spłat

Teraz już wiesz, że masz wybór - nie jesteś sam. Wierzymy w Twoją firmę.

Jeśli uważasz, że nie masz dostępu do właściwych rozwiązań, sprawdź nasze produkty, przesyłając swoje zgłoszenie tutaj. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie!

Mamy nadzieję, że ten artykuł Ci się podobał. Bądźmy w kontakcie!